Edinburg ZŤP zľavy

Jedno z najkrajších európskych miest, ktoré dýcha históriou Vás určite dostane svojou atmosférou. V tomto čarovnom meste sa narodil aj slávny Harry Potter.

Edinburg zťp zľavy celiakia Bobby

Kde všade v Edinburgu viete využiť ZŤP zľavy ?

Edinburgský hrad

Edinburgský hrad zťp zľava

Najnavštevovanejší hrad v Škótsku môžete navštíviť so ZŤP preukazom síce za plnú sumu, ale váš doprovod má vstup zdarma. Ak teda cestujete vo dvojici, ušetríte aspoň cenu za jeden vstup, čo je pre dospelú osobu 18 libier. Hrad okrem prehliadky ikonických korunovačných klenotov uchváti krásnym výhľadom na Edinburg a môžete si z neho vytvoriť krásne fotografie.

Camera Obscura

Edinburg zťp zľava Camera Obscura

Táto atrakcia síce ponúka voľné vstupenky pre sprievod ZŤP osoby, ale vyžaduje sa doklad o tom, že ste opatrovateľ danej osoby, čiže tento typ sa na celiatikov nevzťahuje. Využiť to môžu iba osoby, ktoré sa vedia preukázať dôkazom o opatrovníctve a ušetria tak 18,95 libier, čo je cena za štandardnú vstupenku zakúpenú online. ZŤP osoba platí plné vstupné.

Scotch whisky experience

Scotch whisky experience zťp zľava

Viete si vybrať z dvoch druhov vstupov silver (21 libier) a gold tour (34 libier). Počas 1 hodiny sa dozviete všetko potrebné o whisky a môžete si vypiť vzorku single malt alebo blended whisky. Gold tour je doplnený o 4 ďalšie vzorky whisky naviac. ZŤP osoba síce platí plný vstup ale jeho doprovod má vstup zdarma. Na stránke píšu o potrebnom doprovode, ktorý asistuje ZŤP osobe, preto neviem, či sa to bude vzťahovať aj na celiatika, nakoľko to nemám vyskúšané. Každopádne ak sa chystáte na tento zážitok, určite skúste predložiť ZŤP preukaz.

Zdieľať článok na Facebooku

Stačí kliknúť na ikonku a môžete sa o článok podeliť s priateľmi v ZŤP a celiatických skupinách na sociálnych sieťach.

Galéria fotiek z Edinburgu

Objavte ďalšie ZŤP zľavy. Prečítajte si aj články: