Vatikán ZŤP zľavy

Prehliadku najmenšieho štátu sveta určite nemôžete vynechať.

Vatikán ZŤP zľavy

Kde všade vo Vatikáne viete využiť ZŤP zľavy?

Centrum rímsko-katolíckej cirkvi ukrýva viacero pokladov, ktoré viete navštíviť zadarmo a bez čakania v nekonečných radoch.

Vatikánske múzeá

Vatikánske múzeá zťp zľava

Ďalšie miesto, ktoré musíte zažiť. Múzeá vystavujú množstvo umeleckých diel a zaujímavých predmetov. Zvyčajne sa pred vstupom ťahá obrovský rad. Nereagujte na ponuky pouličných predavačov vstupeniek (skip the line), zbytočne stratíte drahocenný čas a za vstupenky by ste zaplatili niekoľkonásobne viac. Ak ste však držiteľ ZŤP preukazu, máte vstup celkom zadarmo a spolu s Vami aj 1 Váš doprovod. Nemusíte ani vystáť radu.

Sixtínska kaplnka

Sixtínska kaplnka zťp zľava

Legendárna Sixtínska kaplnka je súčasťou prehliadky Vatikánskych múzeí a tak máte aj do nej ako držiteľ ZŤP preukazu vstup zadarmo + samozrejme aj 1 váš sprievod. Personál múzeí Vám však dovolí zdržať sa v nej len chvíľku, preto si ju poriadne vychutnajte.

Bazilika Svätého Petra

Bazilika svätého Petra ZŤP zľava

Vstup do tohto impozantného chrámu majú všetci zadarmo. Treba sa však pripraviť na dlhé rady pri bezpečnostnej kontrole. Ak by ste boli veľmi nedočkaví, môžete zamestnancovi ukázať ZŤP preukaz a zavedie vás na začiatok radu. Myslím, že to však ani nebude nutné, nakoľko rad sa hýbal veľmi rýchlo.

Zdieľať článok na Facebooku

Stačí kliknúť na ikonku a môžete sa o článok podeliť s priateľmi v ŽTP a celiatických skupinách na sociálnych sieťach.

Galéria fotiek z Vatikánu

Objavte ďalšie ZŤP zľavy. Prečítajte si aj články: