Rím ZŤP zľavy

Hlavné mesto Talianska, ktoré podľa legendy založili bratia záchránení vlčicou Romulus a Remus Vás ohromí. Rímske pamiatky a atrakcie jednoducho musíte aspoň raz zažiť. Ako držiteľ ZŤP preukazu si ich môžete prehliadnuť buď úplne zadarmo alebo s výraznou zľavou. Vo väčšine prípadov čerpá výhody aj Váš doprovod. Taliani sú v tomto veľmi ústretoví a hneď ako vytiahnete preukaz ZŤP, nielen že nebudete platiť drahé vstupné, ale nemusíte ani čakať v nekonečných radoch. Z Ríma to máte na skok aj do Vatikánu, o ktorom píšem v samostatnom článku.

Fontána di Trevi Rím zťp zľavy

Kde všade v Ríme viete využiť ZŤP zľavy?

V hlavnom meste Talianska môžete navštíviť celý rad mestských atrakcií, ktoré ponúkajú zvýhodnené vstupné alebo dokonca vstup zdarma.

Koloseum

Koloseum Rím zťp zľava pre celiatikov

Monumentálna stavba, ktorá slúžila ako amfiteáter a dejisko najrôznejších hier. Jeden zo 7 divov sveta môžete navštíviť ako držiteľ ZŤP preukazu úplne zadarmo. Vstup zadarmo bude mať aj jeden Váš spoločník. Najlepšie na tom však je, že nemusíte stáť v nekonečných radoch. Po preukázaní sa, nás personál okamžite previedol do vnútra a mohli sme si túto stavbu vychutnať bez čakania a bez rezervácie vstupeniek vopred.

Forum Romanum

Rím ZŤP zľavy Forum Romanum

Námestie s významnými antickými stavbami môžete  navštíviť úplne zadarmo (spolu s Vami aj 1 Váš doprovod). Stačí sa preukázať ZŤP preukazom. Toto obdĺžnikové bývalé centrum mesta je celkom rozľahlé a môže Vás zvádzať niektoré časti vynechať. Určite však nevynechajte časť, v ktorej si urobíte perfektné fotky s koloseom v pozadí.

Pantheon

Pantheon v Ríme celiakia

Táto očarujúca stavba sa nachádza na Piazza della Rotonda. Staroveký kruhový chrám okrem úžasnej architektúry ukrýva tiež hrob jedného z najslávnejších renesančných umelcov Raffaela. Vstup je pre všetkých zadarmo.

Bocca della Verità

Rím Bocca Della Verita celicesty

Santa Maria in Cosmedin  je bazilika stojaca v miestach starovekého Forum Boarium (trh s dobytkom) s veľmi zaujímavou starovekou zvonicou. Interiér je síce poskromnejší, ale aspoň si lepšie všimnete mramorovú mozaikovú podlahu. V kostole sa nachádzajú aj tzv. Ústa pravdy. Ide o antický artefakt – doska s podobizňou tváre pravdepodobne boha mora. Je to vyhľadávaná turistická atrakcia. Preslávila ich aj Audrey Hepburn vo filme Prázdniny v Ríme. Podľa legendy, keď vloží klamár svoju ruku do úst tohto artefaktu, odkusne mu ju. Vstup je pre všetkých zadarmo. V tejto bazilike môžete vidieť aj lebku a kosti sv. Valentína patróna všetkých zamilovaných. Na námestí Bocca della Verità si určite pozrite aj chrám Hercula Victora.

Anjelský hrad

Anjelský hrad Rím ZŤP zľava

V taliančine Castel Sant’Angelo je pevnosť, ktorá slúžila aj ako väznica či sídlo pápežov. Vstup máte ako držiteľ ZŤP preukazu spolu s jedným Vašim spoločníkom zadarmo. My sme kupovali vstupenky priamo na mieste, nakoľko som na internete nenašla možnosť zakúpiť voľnú vstupenku vopred. Moja skúsenosť je, že hneď ako zbadali preukaz, brali nás na začiatok radu a okamžite sme išli do vnútra. My sme boli v čase najväčšej sezóny a neboli žiadne horibilné rady (čo sa nedá povedať o Koloseu a Vatikánskych múzeách). Z hradu je nádherný výhľad na celý Rím a Vatikán.

Zdieľať článok na Facebooku

Stačí kliknúť na ikonku a môžete sa o článok podeliť s priateľmi v ŽTP a celiatických skupinách na sociálnych sieťach.

Galéria fotiek z Ríma

Objavte ďalšie ZŤP zľavy. Prečítajte si aj články: