Kefalónia ZŤP zľavy a bezlepkové reštaurácie

Kefalónia zťp zľavy a bezlepkové reštaurácie

Hornatý ostrov s krásnymi plážami, dychberúcimi výhľadmi a prírodnými úkazmi. Kefalónia nie je až tak turisticky rozvinutá ako susedný Zakynthos, napriek tomu, že ide o najväčší z jónskych ostrovov. Dôvodom sú najmä ničivé zemetrasenia, pre ktoré sa v minulosti aj veľa obyvateľov vysťahovalo. Príroda na ostrove je úchvatná. Fauna a flóra jedinečná. Pri troche šťastia môžete v národnom parku zahliadnuť aj divokých poníkov. Kefalóniu začali turisti viac navštevovať po úspechu filmu Mandolína kapitána Corelliho. Ostrov ponúka mnoho atrakcií, ktoré stoja za to navštíviť. Na mnohé z nich môžete využiť aj zľavy so ZŤP preukazom. V článku vám poradíme kde konkrétne a nevynecháme ani informácie o bezlepkovom stravovaní na Kefalónii.

Drogarati Cave

Kefalónia ťzp zľava Drogarati jaskyňa

Jaskyňa Drogarati zvaná aj Dračia jaskyňa bola objavená pred cca 300 rokmi. Následkom zemetrasenia sa do nej vytvoril vstup. Po zostúpení strmšej trasy sa dostanete do obrovskej siene s čarokrásnymi kvapľovými útvarmi. Je tu skvelá akustika a často sa tu usporiadavajú aj koncerty. So ZŤP preukazom viete využiť zľavnené vstupné. Namiesto 5 eur, zaplatíte len 3 eurá. Bohužiaľ jaskyňa nie je bezbariérová, vstupuje sa do nej, prudkým schodiskom.

Melissani Lake a Cave

Jazero Melissani je podzemné jazero, ku ktorému sa dostanete krátkym tunelom. Môžete sa nechať previesť malými člnmi, ktoré obsluhujú veslári. V minulosti sa tu zrútil strop a tak do jazera preniká slnečný svit. V dôsledku toho je voda v jazere úžasne tyrkysová a priezračná. Môžete vidieť niekoľko druhov rýb, zvlášť zaujímavé boli úhory. Veslári vás prevezú až k úchvatnej jaskyni. Zaujímavosťou je, že voda je v jazere Melissani poloslaná. Pri vstupe sa preukážte ZŤP preukazom a dostanete zľavu. Namiesto 5 eur, zaplatíte 3 eurá. Návštevu jazera a jaskyne Melissani na Kefalónii určite odporúčame, ide o jedinečný zážitok.

Kefalónia melissani zľava
Kefalónia zťp zľava melissani

Kláštor Moni Agiou Gerasimou

Kefalónia zľavy zťp

Je to najvýznamnejšie pútne miesto na ostrove. Zasvätený je ochrancovi ostrova Svätému Gerasimovi. Založil tu ženský rád. Okrem krásneho kostola tu môžete vidieť, peknú záhradu, umelecké diela a striebornú hrobku so svätcovými ostatkami. Vstup pre všetkých je zadarmo.

zťp zľavy Kefalónia a bezlepkové reštaurácie

Námorné múzeum Sami

Toto menšie múzeum sa venuje typickým gréckym plavidlám. Repliky lodí sú vyrobené z dreva a prepracované do detailov. Za zmienku stojí aj model slávneho Titanicu. Vstupné s preukazom ZŤP je polovičné – 2 eur.

Kefalónia – bezlepkové reštaurácie

Vyslovene bezlepkovú reštauráciu budete na Kefalónii hľadať márne. Tak ako všade v Grécku sa však nemusíte báť. Neostanete hladný. V takmer každej reštaurácii Vám na požiadanie niečo pripravia. Nezabudnite ochutnať ich typické a preslávené víno Robola. Nevynechajte ani ryby, pre ktoré sú tu vytvorené farmy. Kefalónia je svetovým lídrom v produkcii rýb – morský vlk a pražma zlatá. Vyvážajú sa aj do zahraničia.

Spiros restaurant – už zatvorené

Harbor front, Ag. Effimia 280 81, Grécko
Kefalónia bezlepkové reštaurácie
Kefalónia bez lepku
bezlepková Kefalónia
Grécko bez lepku

My sme zatúlali do reštaurácie Spiros a boli sme veľmi milo prekvapení. Bezlepkové jedlá boli v jedálnom lístku zreteľne označené preškrtnutým klasom, čo v Grécku nie je štandard. Označené mali aj vegánske jedlá. Ich kuchyňa bola veľmi chutná, čašníci boli extrémne milí a ochotní. Vyskúšali sme klasiku – grécky šalát a grilované sardinky. Nemohli sme vynevhať ani kefálónske víno – robola. Veľmi nám chutilo.

Ďalšie podniky s možnosťou bezlepkového stravovania, ktoré sme zatiaľ nenavštívili:

Pizza Al Forno – Ριζοσπαστών &, Iosif Momferatou 15, Argostoli 281 00, Grécko – bezlepková pizza a cestoviny, je lepšie urobiť si rezerváciu vopred, ak chcete bezlepkovú pizzu.

Mikelatos RestaurantCentral pedestrian road of Skala, Skala 280 86, Grécko – viacero bezlepkových možností ktoré sú jasne označené preškrtnutým klasom.

Zdieľať článok na Facebooku

Stačí kliknúť na ikonku a môžete sa o článok podeliť s priateľmi v ZŤP a celiatických skupinách na sociálnych sieťach.

Objavte ďalšie bezlepkové reštaurácie a tipy pre cestovanie so ZŤP. Prečítajte si aj články: