Miláno ZŤP zľavy

Miláno ako veľkomesto je veľmi podceňované – väčšinou známe len ako metropola módy. Toto veľkomesto je určite viac ako len metropola, kde sa chodí na luxusné nákupy. Ponúka nespočetné množstvo atrakcií, od historických kostolov až po krásne mestské parky a historické štvrte. Určite stojí za to, navštíviť ho na viac dní a pochopíte, že je naozaj čo objavovať.

Miláno ZŤP zľavy

Kde všade v Miláne viete využiť ZŤP zľavy?

V metropole módy môžete navštíviť rôzne atrakcie, kde viete využiť zvýhodnené vstupné alebo dokonca vstup zdarma.

Katedrála Narodenia Panny Márie Duomo

Duomo Miláno ZŤP zľavy

Slávna katedrála je tretím najväčším chrámom na svete. Okrem ohromného interiéru s 52 korintskými stĺpmi sa pýši aj úžasnými terasami s dych berúcim výhľadom na celé mesto a za jasného počasia aj na hory. So ZŤP preukazom máte vy + jedna osoba vstupy zdarma na komplet vstupenku (Duomo katedrála – interiér, archeologické múzeum, Duomo múzeum a terasy s výstupom schodami prípadne výťahom, podľa toho čo preferujete). Voľný vstup má aj váš doprovod, hoci máte preukaz bez sprievodcu. Celkovo tak viete ušetriť až 40 eur. My sme vstupenky kupovali až na mieste, ale viete si ich rezervovať aj vopred na konkrétny dátum na tejto stránke, čo odporúčam najmä v čase najväčšej sezóny.

Kostol Santa Maria della Grazie

Posledná večera Miláno ZŤP zľava

Okrem čarokrásneho kostola je tu možné vidieť aj svetoznámy obraz Posledná večera/Last supper/Cenacolovinciano od umelca Leonarda da Vinci. Prehliadku legendárneho obrazu si viete rezervovať  predom na tejto stránke.  Stránka je trošku komplikovanejšie nadizajnovaná, ale vstupenky sa dajú rezervovať aj telefonicky. Nám sa podarilo zakúpiť vstupenky priamo na mieste. Aspoň malá výhoda cestovania počas pandémie. Nakoľko je však táto atrakcia extrémne obľúbená, určite odporúčam zabezpečiť si vstupenky predom. Osoba s preukazom ZŤP má vstup zadarmo, čím viete ušetriť 15 eur. Ide o nástennú maľbu s rozmermi 4,6 m x 8,8 m, maľovanú netradične temperovými farbami. Táto technika umožnila vytvoriť presné detaily, avšak mala omnoho menšiu výdrž a preto bola už niekoľkokrát reštaurovaná. Okrem tohto obrazu uvidíte aj maľbu crucifixion od autora menom Donato Montorfano, umiestnenú na stene oproti, pričom dve osoby nachádzajúce sa na tomto obraze namaľoval práve Leonardo da Vinci.

Kostol San Maurizio al Monastero Maggiore

Sixtínska kaplnka zťp vstupné

Tento skvost si ľahšie zapamätáte pod názvom, ktorý ho dokonale vystihuje – Milánska sixtínska kaplnka. Vstup je pre všetkých voľný a naozaj stojí za to. Zvonku nenápadný kostolík ukrýva skrytý poklad – fresky od známych umelcov ako Bernardino Luini, Boltraffio (Leonardov žiak), Vincenzo Foppa, bratia Campi a Simone Peterzano, majster Caravaggio a vzácny organ od Giana Giacoma Antegnatiho. Je dostupný z centra mesta za pár minút aj po vlastných nohách. My sme boli ubytovaní v hoteli tesne vedľa tohto kostola a napriek tomu som si ho všimla až po zadaní do google maps, keď som ho vyslovene chcela navštíviť.

Pinacoteca di Brera

Pinacoteca di Brera cestovanie s celiakiou

Návštevu tejto najznámejšia obrazárne v Miláne určite nemôžete vynechať. Vystavujú obrazy a diela najznámejších talianskych umelcov. Bežný vstup pre dospelú osobu je 15 eur, ale s preukazom ZŤP máte vy a jeden váš spoločník vstup zadarmo. Opäť viete teda ušetriť až 30 eur.

Castello Sforzesco

Castelo sforzesco Milánsky hrad zťp zľava

Milánsky hrad  je jeden z najkrajších talianskych hradov. Disponuje viacerými  múzeami a nádherným parkom, v ktorom radi trávia voľný čas nielen turisti, ale aj obyvatelia Milána. Nádvorie a park je pre všetkých návštevníkov zadarmo, ale pre vstup do interiérov je potrebná vstupenka. Pre dospelú osobu je to 5 eur.  Osoba so zťp preukazom a jej sprievod majú však vstup zdarma. Najvyhľadávanejším je Múzeum Pieta Rondanini, v ktorom sa nachádza posledné dielo – nedokončená socha od Michelangela – Madona oplakávajúca Ježiša Krista. Obľúbenou je tiež Sala delle Asse – ide o sálu, kde boli objavené fresky, ktoré vytvoril slávny Leonardo da Vinci. Okrem týchto sa tam nachádza napríklad aj Pinacoteca – obrazáreň, múzeum hudobných nástrojov či múzeum nábytku a ďalšie. Na svoje si prídu aj milovníci Egypta. Zaujímavosťou je, že časť hradu sa stala inšpiráciou pre vzhľad ruského Kremľa.

La Scala

Milano La Scala zťp zľava

Vstup do múzea najslávnejšieho operného divadla je pre dospelú osobu za 12 eur. Osoby so zťp preukazom by mali mať vstup zadarmo. Návšteva múzea je skôr pre veľkých milovníkov divadla a ľudí zaujímajúcich sa o históriu La Scaly, nakoľko ak sa tam chystáte len kvôli prehliadke divadla budete sklamaní. Divadlo uvidíte iba z lóží na 3. poschodí a aj to len v prípade, ak tam práve neprebieha skúška, predstavenie alebo iné podujatie. Ak chcete navštíviť niektoré z predstavení v La Scale, budete musieť platiť plnú sumu, nakoľko zľavnené vstupné je k dispozícii len pre osoby so 100% zdravotným postihnutím  a aj to len v obmedzenom počte 4 vstupenky na predstavenie.

San Siro štadión

Miláno zťp zľava San Siro štadión

Pre fanúšikov futbalu a obzvlášť klubov AC Miláno a Inter Miláno bude určite veľký zážitok návšteva štadióna San Siro alebo ako znie jeho oficiálny názov Stadio Giuseppe Meazza. Podľa internetovej stránky štadióna je vstup pre zťp osobu zadarmo, ak ho sprevádza jedna osoba, ktorá si vstupné platí v plnej výške. Ak sa na návštevu štadióna  chystáte bez doprovodu, mali by vám ponúknuť zľavnené vstupné.

Zdieľať článok na Facebooku

Stačí kliknúť na ikonku a môžete sa o článok podeliť s priateľmi v ŽTP a celiatických skupinách na sociálnych sieťach.

Galéria fotiek z Milána

Objavte ďalšie ZŤP zľavy. Prečítajte si aj články: