Paríž ZŤP zľavy

Mesto lásky, ktorým preteká rieka Seina netreba vôbec predstavovať. Navštíviť Paríž je snom každého cestovateľa a pre mnohých ľudí je najobľúbenejším mestom sveta. Nás zaujal najmä množstvom pamiatok, ktoré viete ako celiatik so zťp preukazom navštíviť zadarmo.

Paríž zťp zľavy

Kde všade v Paríži viete využiť ZŤP zľavy?

Počas návštevy mesta svetiel viete ušetriť naozaj veľa peňazí, nakoľko väčšina atrakcií ponúka osobám so ZŤP preukazom vstup úplne zadarmo..

Eiffelova veža

Eifellova-veza-ztp-vstupne

Hoci Parížania nesúhlasili s jej stavbou, dnes je táto kovová veža ikonická a určite ju pri návšteve Paríža nesmiete vynechať. Okrem zážitku na celý život si vychutnáte aj výhľad na celý Paríž. Zakúpiť si môžete rôzne vstupy v závislosti od vašich preferencií a pri predložení ZŤP preukazu máte nárok na znížene vstupné. Vstup až na vrhol výťahom vychádza pre dospelú osobu 28,3 eur, po predložení ZŤP preukazu je za 7,10 eur. Za vstup na 2. poschodie výťahom zaplatí dospelá osoba 18,10 eur, no pri predložení ZŤP preukazu len 4,5 eur. Vstup na 2. poschodie po schodoch je za 11,3 eur, pre ZŤP osobu však len za 2,8 eur a vstup na vrchol po schodoch a výťahom je za 21,5 eur, ale pre ZŤP osobu len 5,40 eur. Sprevádzajúca osoba platí plné vstupné podľa svojej vekovej kategórie. Vstupenky určite odporúčam zakúpiť vopred cez internet, nakoľko ide o jednu z najvyhľadávanejších turistických atrakcií.

Múzeum Louvre

Múzeum Louvre zťp zľava

Pri poznávaní Paríža určite nemôžete vynechať svetoznáme múzeum Louvre. Ako držiteľ preukazu ZŤP ho môžete navštíviť úplne zadarmo, dokonca aj s jedným vašim spoločníkom. Nakoľko vstupné nie je úplne lacná záležitosť (17 eur/osoba), tak to mimoriadne poteší. Stačí ukázať ZŤP preukaz. My sme vstupenky predom nekupovali, nakoľko tam možnosť voľného vstupu pre ZŤP neuvádzajú. Louvre je však veľmi vyhľadávaný, takže je to trošku risk. Nám sa podarilo vychytať návštevu počas covid pandémie, takže neboli žiadne rady a nebol problém. Počas najväčšej turistickej sezóny a v prípade ak je pre Vás návšteva Louvre dôležitá, však odporúčam radšej rezerváciu, prípadne sa informovať vopred.

Arc de Triomph

Arc de triomph zťp zľava Paríž

Najznámejší zo všetkých víťazných oblúkov, ktorý dal postaviť Napoleon Bonaparte sa nachádza v strede obrovského kruhového objazdu a je z neho dychberúci výhľad. Skvelá správa je, že pri preukázaní sa ZŤP preukazom máte vy aj 1 Váš spoločník vstup úplne zdarma a ušetríte tým spolu 26 eur. Počas slnečného dňa si tu viete spraviť krásne fotografie.

Pompiduovo centrum

Pompidurovo nákupné centrum bezlepkové cestovanie

Národne centrum moderného umenia a kultúry Centre Pompidou nesie meno po niekdajšom francúzskom prezidentovi – Georges Pompidou. Exteriér budovy je navrhnutý veľmi netradične. Všetky rozvody, výťahy a konštrukcie sú umiestnené priamo na fasáde. Na toto prevedenie si obyvatelia museli dlho zvykať. Návštevu máte ako osoba ZŤP spolu s vašim doprovodom zadarmo. Netreba si rezervovať vstupenky vopred, nakoľko v online rezervačnom systéme taká možnosť ani nie je.

Invalidovňa

Invalidovňa cestovanie so zdravotným postihnutím

Zriadil ju Ľudovít XIV. a bola prvou inštitúciou pre zranených vojakov. Neskôr jej veľkú časť premenil Napoleon Bonaparte na múzeum armády s rozsiahlou zbierkou zbraní. Nachádza sa tu aj jeho hrobka. Vstup do múzea armády bežne stojí 14 eur pre dospelú osobu, ale so ZŤP preukazom máte vy a váš doprovod vstup zdarma. Vstupenku si viete zadarmo rezervovať aj online.

Múzeum d’Orsay

Múzeum Orsay zťp vstupné zľavnené

Toto na prvý pohľad krásne múzeum s veľkými hodinami vytvorené v bývalej železničnej stanici vystavuje obrazy, sochy a ďalšie francúzske umenie. So ZŤP preukazom si môžete múzeum pozrieť aj s vašim doprovodom úplne zadarmo. Nepotrebujete kupovať vstupenky vopred, stačí sa preukázať priamo na mieste zťp preukazom.

Pantheon

Parížsky Pantheon zťp vstupné so zľavou

Vstup do Pantheonu majú držitelia preukazu ZŤP a jedna osoba, ktorá ich sprevádza zadarmo, čím sa ušetrí za dve osoby 23 eur. Pantheon je zaujímavý aj skutočnosťou, že sú v ňom pochovaní významní umelci, filozofi a držiteľka Nobelovej ceny Marie Curie-Skłodowska. Pred Pantheonom sú pohodlné lavičky/ležadlá, na ktorých si viete doplniť energiu a ešte viac vychutnať atmosféru tohto čarovného miesta.

Kolotoč v záhradách

Paríž bezlepkové cestovanie s celiakiou historický kolotoč

Historický kolotoč v Tulirejských záhradách zaujme nielen deti. Jedna jazda stojí 3 eur, no mňa s preukazom ZŤP pustili bez platenia. Áno, na kolotoč môže ísť aj dospelá osoba.

Versailles

Versailles zľava pre zťp

Neďaleko Paríža sa nachádza palác vo Versailles, ktorý býval rezidenciou francúzskych kráľov a prislúchajú k nemu aj rozľahlé záhrady so spievajúcimi fontánami, v ktorých sa nachádzajú ešte dva menšie zámky – Veľký a Malý Trianon a dedinka Márie Antoinetty. Viete sa sem pohodlne dostať vlakom z centra Paríža. Vstup do tohto rozsiahleho komplexu majú osoby so ZŤP a 1 ich spoločník zadarmo. Je nutné si však rezervovať vstupenky vopred prostredníctvom rezervačného systému online. Ak sa však chystáte navštíviť palác v období kedy sú zapnuté aj spievajúce fontány v záhradách je potrebné zaplatiť 10 eur za vstup. Bežný vstup počas obdobia, kedy sú zapnuté spievajúce fontány je pre 1 dospelú osobu 28,5 eur a mimo fontán 21,5 eur. V každom prípade tak dosť ušetríte.

Zdieľať článok na Facebooku

Stačí kliknúť na ikonku a môžete sa o článok podeliť s priateľmi v ZŤP a celiatických skupinách na sociálnych sieťach.

Galéria fotiek z Paríža

Objavte ďalšie ZŤP zľavy. Prečítajte si aj články: