ZŤP parkovanie zadarmo

zťp parkovanie

So ZŤP preukazom môžete získať na niektorých parkoviskách ZŤP parkovanie zadarmo alebo so zľavou. Väčšinou sú to parkoviská pred nemocnicami.  Stačí na parkovacom automate stlačiť možnosť ZŤP a operátorovi nahlásiť meno a číslo na ZŤP preukaze. Na súkromných parkoviskách to závisí od prevádzkovateľa, či poskytne zľavu.

Pozor s klasickým ZŤP preukazom nie ste oprávnený parkovať na vyhradených miestach pre ZŤP. Tieto miesta sú určené len pre osoby s obmedzenou mobilitou a ktoré majú vybavení aj parkovací preukaz fyzickej osoby so zdravotným postihnutím (umiestnený je na prednej strane vozidla). To znamená, že celiatikov sa táto výhoda netýka.

zťp parkovanie

Postup ako získať ZŤP parkovanie zadarmo v troch krokoch:

1. Na web stránke miesta, ktoré sa chystáme navštíviť vyhľadáme podmienky parkovania. Okrem cenníku sa v podmienkach často nachádza informácia, či dané miesto ponúka pre ZŤP parkovanie zadarmo alebo so zľavou.
2. V prípade, že informácie o ZŤP parkovaní zadarmo na web stránke nie sú uvedené, kontaktujeme telefonicky poskytovateľa parkovania. Vo väčšine prípadov nájdeme na webe kontakt na poskytovateľa parkovania.
3. Ak sa nám nepodarí telefonicky skontaktovať s poskytovateľom parkovania z údajov na webe, máme ešte poslednú možnosť. Priamo na mieste pri parkovacom termináli (pred rampou) stlačením tlačidla na hlasové prepojenie sa spojíme s obsluhou parkoviska. Priamo u obsluhy sa vieme informovať o možnosti ZŤP parkovania zadarmo. Často nás cez parkovaciu rampu pustí ako ZŤP osobu bezplatne.

Zdieľať článok k téme ZŤP parkovanie zadarmo na Facebooku

Stačí kliknúť na ikonku a môžete sa o tip na využitie ZŤP preukazu podeliť s priateľmi a v celiatických skupinách na sociálnych sieťach.

Páčil sa vám článok k problematike ZŤP parkovanie zadarmo? Objavte viac výhod preukazu ZŤP:

Zobraziť všetky výhody ZŤP preukazu