ZŤP zľava na cestovný pas

ZŤP zľava na cestovný pas

Zľavu 50% je určená pre osobu ZŤP pri žiadosti o vydanie cestovného pasu ako náhradu za platný cestovný doklad pri zápise údaja o ťažkom zdravotnom postihnutí. Teda ak máte platný cestovný pas a v priebehu jeho platnosti ste sa stali držiteľom preukazu ZŤP máte nárok na vydanie nového cestovného pasu za polovičnú sadzbu. Najviac sa to oplatí využiť pred koncom platnosti vášho pasu. Nový cestovný pas by ste si museli dať vyhotoviť a takto môžete ušetriť až polovičnú sumu. Samozrejme v prípade, ak plánujete cestovať. Na využitie tejto zľavy je však potrebné, aby bol váš cestovný pas ešte platný.

Od 01.04.2024 sa zvyšujú poplatky za vydanie cestovného pasu. Zároveň sa v dokumente Zoznam zliav pre držiteľov preukazu ŤZP/ŤZP-S zmenila informácia o tom, aký preukaz je nutné predložiť, ak chcete využiť zľavu. Po novom sa uvádza iba preukaz fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím so sprievodcom. Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky však stále na svojej webovej stránke uvádza, že je potrebné predložiť preukaz fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím. Je teda otázne, či bude táto zľava naďalej platiť aj pre osoby s preukazom ZŤP alebo len pre osoby s preukazom ZŤP-S.

Zdieľať výhodu ZŤP preukazu na Facebooku

Stačí kliknúť na ikonku a môžete sa o tip na využitie ZŤP preukazu podeliť s priateľmi a v celiatických skupinách na sociálnych sieťach.

Objavte ďalšie výhody preukazu ZŤP:

Zobraziť všetky výhody ZŤP preukazu