Barcelona ZŤP zľavy

Dynamická a moderná Barcelona je jedným zo svetových veľkomiest, ktoré majú k dispozícii more. V tejto metropole sa teda dá plnohodnotne kúpať a plážovať. Okrem toho si tu príde na svoje aj každý milovník histórie, kultúry, zábavy, športu a výborného jedla. Mesto späté s geniálnym katalánskym umelcom menom Antoni Gaudí.

Barcelona ZŤP zľavy

Kde všade v Barcelone viete využiť ZŤP zľavy?

Pri návšteve katalánskej metropoly môžete navštíviť celý rad mestských atrakcií, ktoré ponúkajú zvýhodnené vstupné alebo dokonca vstup zdarma.

Sagrada Familia

ZŤP zľavy Barcelona Sagrada Familia

Táto úchvatná, stále ešte rozostavaná katedrála je symbolom, ktorý si každý predstaví pri zmienke o Barcelone. Ide o majstrovské dielo Gaudího, hoci on sám vedel, že sa nedožije jeho dokončenia. Stavba je úžasná zvonka, ale za návštevu určite stojí aj interiér tejto katedrály. Vstupné je celkom vysoké – 26 eur na dospelú osobu, preto vás určite poteší, že so ZŤP preukazom môžete využiť vstup zdarma. Dokonca aj vaša sprevádzajúca osoba bude mať vstup zadarmo. Vstupenky je potrebné zakúpiť vopred cez túto stránku. So ZŤP preukazom tak ušetríte spolu až 52 eur.

Park Güell

Park Guell ZŤP zľavy Barcelona

Tento park vznikol na kopcoch za štvrťou Gracia. Je to ďalší z veľkolepých projektov, ktorý vytvoril umelec Antoni Gaudí. Jeho mecenáš Eusebi Güell ho požiadal o vytvorenie rezidenčnej štvrte – akéhosi predmestia s výhľadom na mesto a more. Nakoniec bol odkúpený mestom a namiesto rezidencií sa z tohto miesta stal park. V jednej zo stavieb býval aj samotný Gaudí. Dnes je v nej múzeum Casa-Museu Gaudí. Ide o múzeum predmetov a nábytku, ktorý tento umelec navrhol. Najpopulárnejšou atrakciou je mozaiková fontána v podobe jaštera – El Drac. Držitelia ZŤP preukazu môžu ušetriť na vstupnom, nakoľko vstup pre takúto osobu je úplne zadarmo a jej doprovod zaplatí 7 eur (bežná vstupenka stojí 10 eur). Spolu tak ušetríte 13 eur. Vstupenky si viete zakúpiť vopred na tomto odkaze, ale dostupné sú aj na mieste (treba sa však pripraviť na dlhé rady).

Tibidabo

Barcelona ZŤP zľavy Tibidabo

Vrchol vysoký až 542 m, z ktorého je úžasný výhľad na celú Barcelonu. Z centra mesta sa sem dostane vlakom, zubačkou a autobusom, ktorý vás vyvezie až úplne hore. Na tieto spoje sa kupujú lístky zvlášť, ale ak máte kúpenú kartu na dopravu Hola Barcelona card, tak v nej máte zahrnuté všetky tieto trasy. Na vrchole je veľkolepý chrám El Sagrat Cor s postavou Ježiša Krista a zábavný park Parc d‘ Attaccions v štýle 50. rokov. Ten tiež ponúka zľavnený vstup pre držiteľov ZŤP preukazov. Vstupenku zakúpite za 7 eur (bežný vstup stojí 35 eur), pričom sú v nej zahrnuté všetky atrakcie a show a spiatočná cesta zubačkou. Váš doprovod by mal mať vstup zdarma. Ušetríte teda spolu 63 eur. Takúto vstupenku nie je možné  kúpiť online, zakúpite ju len pri hlavnom vstupe.

Casa Batlló

Casa Batlló ZŤP zľava Barcelona

Dominantou tohto domu, ktorý postavil architekt Gaudí je jednoznačne fasáda. Tá obsahuje zaujímavé prvky ako napríklad balkóny, ktoré jedným pripomínajú lebky a iným karnevalové masky. Cena bežnej vstupenky je 35 eur, so ZŤP zľavou by ste mali mať možnosť kúpiť ju za 29 eur a váš doprovod by mal mať vstup zadarmo. Na tejto stránke viete zakúpiť vstupenky vopred.

Casa Mila

Casa Mila Barcelona zťp zľava

Tento pôvodne obytný dom je známy aj pod menom La Pedrera. Ide o ďalší skvost architekta Gaudího. Dominantou je zvlnené priečelie a výzdoba z kovaného železa. Pri kúpe vstupenky do tejto pamiatky zapísanej v UNESCO viete využiť ZŤP zľavu. Klasická vstupenka pre dospelú osobu je za 25 eur pri kúpe vopred cez internet (na mieste 27 eur). So ZŤP preukazom zaplatíte len 19 eur.

Castell de Montjuïc

Cestell de montjuic celicesty zťp zľavy v Barcelone

Tento hrad stojaci na kopci Montjuïc používala armáda a neskôr slúžil ako väzenie. Vykonávali sa tu tiež politické popravy. Z jeho terasy je úžasný výhľad na mesto a prístav. Počas jasného dňa vidíte aj horu Tibidabo. V jednotlivých miestnostiach sa konajú dočasné inštalácie. Po predložení ZŤP preukazu ho môžete navštíviť úplne zadarmo (bežná cena 5 eur).

Múzeum Picasso

Múzeum Picasso Barcelona ZŤP zľava

Milovníci umenia určite radi navštívia toto múzeum, ktoré obsahuje druhú najväčšiu zbierku diel uznávaného Picassa. Bežný vstup stojí 12 eur, no ak predložíte ZŤP preukaz, máte vstup aj spolu s vašim doprovodom zadarmo. Spolu teda ušetríte až 24 eur. Vstupenky sa dajú kúpiť vopred cez  túto stránku avšak možnosť ZŤP som na stránke nenašla. Lístky sme teda kupovali až priamo na mieste. V rade čakalo dosť ľudí a dnu sme sa dostali až o hodinu po kúpe lístkov. Čas sme využili na prechádzku historickou štvrťou.

Camp Nou

Camp Nou zľava pre ZŤP Barcelona

Futbalovým fanúšikom domáceho klubu nemusíme túto atrakciu zvlášť predstavovať. Ide o prehliadku štadióna. Základná vstupenka je za cenu 28 eur, so ZŤP zľavou by ste ju mali mať za 20 eur. Problém však je, že túto ZŤP vstupenku si viete zakúpiť len priamo na mieste. Cez online stránku nie je možné takúto vstupenku rezervovať. Tieto informácie však nemáme zatiaľ overené. Ak sa vám podarí túto zľavu využiť, budeme radi, ak nám dáte vedieť.

Zdieľať článok na Facebooku

Stačí kliknúť na ikonku a môžete sa o článok podeliť s priateľmi v ZŤP a celiatických skupinách na sociálnych sieťach.

Galéria fotiek z Barcelony

Objavte ďalšie ZŤP zľavy. Prečítajte si aj články: