O projekte celicesty

cestovanie s celiakiou a ZŤP

Celicesty cestovanie s celiakiou a ZŤP zľavy

Prajeme vám šťastné celicesty za novými dobrodružstvami

Vydali ste sa aj vy za dobrodružstvom a rozhodli ste sa preskúmavať blízke alebo vzdialené krajiny? Pre bežných ľudí je cestovanie bežnou rutinou a okrem zabezpečenia dokladov, leteniek, hotela a transferu nemusia nič špeciálne riešiť. Keď sa však na cestu za zážitkami vydáme ako ZŤP, prípadne ako celiatik, naša príprava na dovolenku je oveľa komplexnejšia a komplikovanejšia ako v prípade bežného cestovateľa. Okrem bežných vecí potrebujeme mať premyslené viaceré náležitosti nad rámec bežného cestovateľa.

Každý rok pri plánovaní dovolenky hľadáme odpovede na otázky:

Dokážem sa v cieľovej destinácii bezlepkovo prestravovať?
Uznajú mi do miestnych atrakcií môj slovenský ZŤP preukaz?
Budem mať nárok na bezplatné vstupné aj môj doprovod?

Tieto dlhoročné úskalia cestovania so ZŤP a celiakiou nám vnukli nápad.

„Aké skvelé by bolo, ak by tieto informácie o cestovaní boli k dispozícii pre držiteľov ZŤP preukazu a celiatikov na jednom mieste?“

S týmto cieľom sme pre vás pripravili web a sociálne siete celicesty.

Doteraz mohlo byť pre ZŤP a celiatikov cestovanie čiastočne stresujúce. Všetky informácie museli pred dovolenkou pracne dohľadávať z viacerých zahraničných zdrojov. Na internete uvádzané údaje boli často neaktuálne a nepresné. Neraz sa nám stalo, že nás hodinová cesta do bezlepkovej reštaurácie finálne sklamala a až na mieste sme zistili, že podnik už roky nefunguje alebo už nepodáva bezlepkové jedlo. Výnimočné nebolo ani, keď sme si márne pýtali ZŤP zľavu a vstup a napriek informáciám z internetu sme sa ZŤP zľavy nedočkali.

Aká je naša vízia?

Postupne budeme dopĺňať ďalšie a ďalšie tipy pre cestovanie so ZŤP a celiakiou. Pri tvorbe nových tipov nám môžete pomôcť aj vy keď sa s nami podelíte o miesta, na ktorých ste dostali ZŤP zľavu a o možnosti bezlepkového stravovania, ktoré ste na dovolenke objavili. Chýbať nebudú aj rady, ktoré nám uľahčia náš každodenný život. Pošlite nám stoje tipy na mail celicesty@celicesty.sk a spoločne vytvoríme najväčší a najkomplexnejší web o cestovaní pre ZŤP a celiatikov na Slovensku.