Salzburg ZŤP zľavy

Salzburg je nádherné mesto zasadené v horskom prostredí obklopené tromi kopcami – Kapuzinerberg, Mönchsberg a Festungsberg s úžasnou atmosférou a rozhodne stojí za to ho navštíviť. Mesto asi najviac preslávil rodák Wolfgang Amadeus Mozart a následne cukrovinka po ňom pomenovaná – famózne Mozart kugeln. Ak si chcete vychutnať pohľad na tradičné kroje, tzv. Dirndl, naplánujte si dovolenku na obdobie hodov Salzburger Rupertikirtag. V tomto období sú všetci domáci oblečení v krojoch, čo ešte viac dotvára atmosféru mesta. Zároveň je v období hodov na nábreží množstvo predajcov s lokálnymi produktmi a v centre početné stánky s občerstvením a samozrejme tradičné kolotoče. Daňou za návštevu počas obdobia hodov je výrazne preplnenejšie centrum.

Salzburg celicesty zťp zľavy

Kde všade v Salzburgu viete využiť ZŤP zľavy?

Vstup do mnohých atrakcií neponúka žiadne alebo len minimálne zľavy pre ZŤP osoby, takže pokiaľ máte záujem navštíviť viacero z nich, je na zváženie kúpa SalzburgCard. Vo väčšine miest sa tieto karty veľmi neoplatí kupovať, ale Salzburg je výnimkou a teda dokážete ušetriť na vstupoch niekedy aj viac ako so ZŤP preukazom. Tu je prehľad ZŤP zliav, ktoré môžete využiť.

Pevnosť Hohensalzburg

Salzburg hrad zťp zľava

Salzburgský hrad je najrozľahlejšia a najzachovanejšia pevnosť v Európe. Táto dominanta mesta, ktorá okrem krásnych výhľadov ponúka aj skutočný unikát – Salzburger Stier (Salzburgský býk), čo je najstarší fungujúci flašinet, ktorý hrá Mozartove a Haydnove melódie. Na hrade vás čaká aj viacero tematicky zameraných múzeí napríklad múzeum marionet. My sme sa na hrad vybrali pešo a za návštevu sme museli zaplatiť plnú sumu 11,6 eur, nakoľko nám personál oznámil, že na ZŤP preukaz neposkytujú žiadnu zľavu. Na webovej stránke som sa však neskôr dočítala, že pri vstupe, ktorý zahŕňa aj výstup na hrad zubačkou ZŤP osoba s postihnutím viac ako 50% zaplatí 12,8 eur. Nie je to veľmi veľká zľava, nakoľko plné vstupné je 14 eur. Vstup so SalzburgCard by mal byť tiež zadarmo.

Museum der Moderne

Salzburg zťp zľava múzeum moderného umenia Museum der Moderne

Milovníkom moderného umenia múzeum ponúka stále aj meniace sa expozície na 3. poschodiach zaujímavej budovy obloženej kameňom z Untersbergu, ktorá sa týči nad mestom. K múzeu sa dostanete peši alebo výťahom. Na mieste Vás bude čakať okrem kultúrneho zážitku aj očarujúci výhľad na mesto a možnosť vytvoriť si krásne fotografie. Základné vstupné je 13 eur alebo 15 eur s výťahom. Dobrá správa je, že so ZŤP preukazom zaplatíte iba 2 eur za vstup aj s výťahom. So SalzburgCard máte jednorazový vstup zdarma.

Mozart-Wohnhaus

Salzburg Mozartov rodný dom zťp zľava

Dom, v ktorom býval Mozart môžete navštíviť za zvýhodnenú cenu pre držiteľov ZŤP preukazov 10 eur, čím síce ušetríte iba 2 eur, ale lepšie ako nič. Sprevádzajúca osoba má vstup zdarma, ale len v prípade, ak to máte na preukaze vyznačené, takže sa to väčšiny celiatikov netýka. So SalzburgCard je jednorazový vstup zadarmo.

Mozarts Geburtshaus

Salzburg Mozarts Geburtshaus celiakia zťp zľava

Mozartov rodný dom je obľúbenou turistickou atrakciou v centre mesta a určite zážitkom pre všetkých jeho fanúšikov. Pre nápadnú žltú farbu ho určite neprehliadnete. Presne tak ako pri Mozart-wohnhaus s pomocou ZŤP preukazu opäť ušetríte 2 eur. So Salzburgcard je vstup zadarmo.

DomQuartier Salzburg

Salzburg DomQuartier zťp zľava

Tento komplex tvorí Katedrála, Rezidencia a Benediktínsky kláštor sv. Petra. Navštíviť môžete až 4 múzeá, ktoré sa zameriavajú najmä na obdobie baroka a vystavujú mnoho historických exponátov. Základné vstupné do tejto atrakcie je 13 eur. Osoby so zťp preukazom majú vstup zadarmo a ich sprevádzajúca osoba tiež, ale len v prípade, ak je to vyznačené v preukaze. Teda celiatikov sa vstup zdarma pre doprovod netýka.

Untersberg

Salzburg Untersberg lanovka zťp zľava

Ak máte chuť na náročnejšiu turistiku, výbornou voľbou bude pre vás hora Untersberg, ktorá sa nachádza neďaleko Salzburgu. Ideálne je dostať sa na jej vrchol lanovkou z dediny Grödig. So ZŤP preukazom dostanete na lanovku zľavu. Na Untersbergu uvidíte očarujúcu prírodu, výhľady a tešiť sa na vás budú aj roztomilé vtáčiky – čavky žltozobé, ktoré sa nechajú kŕmiť z ruky. So SalzburgCard máte lanovku zadarmo.

Zdieľať článok na Facebooku

Stačí kliknúť na ikonku a môžete sa o článok podeliť s priateľmi v ZŤP a celiatických skupinách na sociálnych sieťach.

Galéria fotiek zo Salzburgu

Objavte ďalšie ZŤP zľavy. Prečítajte si aj články: