Kolín ZŤP zľavy a bezlepkové reštaurácie

Kolín zťp zľavy a bezlepkové reštaurácie

Kolín je české mesto ležiace na rieke Labe asi 60 km od Prahy. V tomto historickom meste sa nachádzajú rôzne zaujímavé kultúrne pamiatky. Poradíme Vám, kde môžete využiť zľavy na vstupenky pre držiteľov preukazu ZŤP a kde je môžné sa najesť aj bez lepku.

Chrám sv. Bartolomeja a kostnica

Kolín ZŤP zľava

Chrám sv. Bartolomeja je výraznou dominantou mesta, ktorá bola postavená v gotickom štýle. Pri chráme sa nachádza aj kaplnka, v ktorej sa nachádza baroková kostnica. Kosti pochádzajú zo zrušených hrobov bývalého cintorína. Kostnica je otvorená pre návštevníkov od roku 2020. So ZŤP preukazom si môžete v rámci komentovanej prehliadky, ktorá trvá asi 1 h prezrieť chrám a kostnicu s výraznou zľavou. Okrem toho si môžete pozrieť aj zvonicu a starú farnú školu v rámci samostatných prehliadok, tiež so zľavou pre ZŤP.

Červinkovský dům 

Ide o jednu z najstarších zachovalých stavieb v Kolíne. Je rodiskom maliara Rudolfa Kremličky. Počas prehliadky sa dozviete ako žili a bývali mešťania v 19.st. So ZŤP preukazom budete mať znížené vstupné.

Veigertovský dům

Dom nachádzajúci sa na námestí v Kolíne si so ZŤP preukazom prezriete so zľavou. Veigertovci boli zámožná rodina, ktorá tento dom vlastnila. V rámci expozície uvidíte rôzne archeologické nálezy, či model domu z 19. st.

Múzem praveku

Dvořákovo muzeum pravěku sídli v renesančnej novej farnej škole vedľa chrámu sv. Bartolomeja. Vystavuje archeologické kamenné, kovové, kostené či keramické predmety z okolia Kolína z doby praveku až stredoveku. So ZŤP preukazom máte opäť znížené vstupné.

*ak budete mať šťastie môžete si dané prehliadkové okruhy pozrieť aj zadarmo, nakoľko ZŤP osoba by mala mať vstup zadarmo (platí pre Česko). Je však na posúdení konkrétneho zamestnanca, či vám dá zľavu alebo vás pustí bez platenia.

Vodný svet Kolín

Kolín zťp zľava

V tomto aquaparku sa nachádza viacero bazénov – plavecký, relaxačný bazén, detské bazény s atrakciami či vírivky. Zabaviť sa tu budete môcť aj na tobogáne a šmýkačkách. Ak Vás atrakcie v aquaparku nelákajú, v lete môžete navštíviť letnú plaváreň, kedy Vám bude k dispozícii plavecký 50m a detský bazén. Ako držiteľ preukazu ZŤP budete môcť využiť zľavnené vstupné do aquaparku aj na letnú plaváreň. Imobilní návštevníci majú vstup zadarmo.

Kolín – bezlepkové reštaurácie

La Farina Ristorante & Pizzeria

Kouřimská 9b 280 02 Kolín 2, Česko
Kolín bezlepkové reštaurácie
Kolín jedlo bez lepku
Kolín gluten free

V rámci našej prehliadky Kolína sme sa naobedovali v tejto reštaurácii. Hoci ide o pizzeriu, ktorá nemá v jedálnom lístku veľa bezlepkových jedál, personál bol veľmi ochotný a nemal problém pripraviť aj jedlá v bezlepkovej verzii. Z prirodzene bezlepkových jedál si môžete vybrať napríklad rizoto či lososa. My sme mali chuť na Saltimboccu, ktorá sa štandardne robí s múkou, ale pripravili mi ju bezlepkovo. Bezlepkovú pizzu tu však nečakajte.

Ďalšie podniky s možnosťou bezlepkového stravovania, ktoré sme zatiaľ nenavštívili:

KlíčekKarlova 31, 280 02 Kolín 2, Česko – bezlepkové denné menu, veľký výber, zdravá strava vrátane dezertov.

La Musica Cafe Restaurant KolínObecní dvůr, 280 02 Kolín 2, Česko – bezlepkové dezerty bez múky, cukru a farbív. Korpusy sú z roznych druhov orechov a vyzeraju úžasne.

Manufaktura by Maky – výroba bezlepkových dezertov.

Bageterie BoulevardRorejcova 906, 280 02 Kolín 2, Česko – dobre známa sieť rýchleho občerstvenia, ktorá ponúka aj bezlepkové bagety či polievky (viď článok Praha).

Vespa ristoranteKarlovo nám. 72, 280 02 Kolín 2, Česko – bezlepkové cestoviny a bezlepkové gnocchi.

Bio prodejna slunečnice – Na Hradbách 152, 280 02 Kolín 2, Česko – obchod ponúka aj potraviny bez lepku.

Zdieľať článok na Facebooku

Stačí kliknúť na ikonku a môžete sa o článok podeliť s priateľmi v ZŤP a celiatických skupinách na sociálnych sieťach.

Objavte ďalšie bezlepkové reštaurácie a tipy pre cestovanie so ZŤP. Prečítajte si aj články: