MHD ZŤP

mhd zťp

Držiteľ ZŤP preukazu môže získať zľavu na mestskú hromadnú dopravu – MHD.

Napríklad MHD Bratislava poskytuje polovičnú zľavu zo základného cestovného bez ohľadu na miesto trvalého pobytu, pri cestovaní v MHD Bratislava vám teda stačí zakúpiť polovičný lístok.

Ak máte trvalý pobyt v Bratislave alebo v Bratislavskom kraji, máte dokonca nárok na 100% zľavu a v MHD Bratislava cestujete úplne zadarmo. Pozor, týka sa to jedine pri kúpe predplatného cestovného lístka. V prípade jednorazového pre vás platí 50% zľava. Je potrebné si vybaviť bezkontaktnú čipovú kartu na jednom z pracovísk Dopravného podniku Bratislava alebo cez internet. Na pracoviskách vás aj odfotografujú, takže fotku nosiť nemusíte, priniesť je však potrebné žiadanku, ZŤP preukaz a doklad totožnosti, ktorý preukazuje trvalý pobyt v Bratislavskom kraji. Poplatok za vydanie karty je 4,3 eur. Následne je nutné si každý rok túto  100%-nú zľavu predĺžiť.

Autobusová doprava v súčasnosti nemá legislatívne upravenú povinnosť poskytovať zľavu pre držiteľov ZŤP preukazu. Napriek tomu väčšina dopravcov túto zľavu poskytuje. Zľava zvyčajne býva vo výške cca 50%.

mhd zťp zľava

Zdieľať výhodu ZŤP preukazu na Facebooku

Stačí kliknúť na ikonku a môžete sa o tip na využitie ZŤP preukazu podeliť s priateľmi a v celiatických skupinách na sociálnych sieťach.

Objavte ďalšie výhody preukazu ZŤP:

Zobraziť všetky výhody ZŤP preukazu