PZP pre ZŤP

pzp pre zťp

Pri uzatvorení povinného zmluvného poistenia – PZP môže ZŤP osoba získať na poistenie motorového vozidla zľavu. Pre získanie zľavy je podmienkou, aby bolo konkrétne vozidlo zaregistrované na ZŤP osobu alebo sa používalo na jej prepravu. Osoba, ktorá chce PZP uzavrieť musí mať predložiť platný preukaz ZŤP. Takúto službu poskytuje napr. poisťovňa Kooperativa. Na získanie PZP pre ZŤP so zľavou sa môžete informovať aj v iných poisťovniach. To, či daná poisťovňa zľavu na PZP motorového vozidla pre ZŤP osobu poskytne je na konkrétnej poisťovni. Poskytnutie zľavy od poisťovne nie je dané zákonom. Odporúčame, aby ste kontaktovali vašu poisťovňu a na možnosť zľavy pre ZŤP sa informovali.

PZP pre ZŤP

Postup získania v troch krokoch:

1. Kontaktujte infolinku poisťovne, v ktorej máte aktuálne uzatvorené PZP ohľadne poskytnutia výhodnejšej ceny poistného pre ZŤP osobu na nasledujúce poistné obdobie.
2. V prípade, že nám vaša poisťovňa na PZP neposkytne zľavu, kontaktujte iné poisťovne, až kým nenájdeme poisťovňu, ktorá zľavu a výhodnejšiu cenu poistného pre ZŤP poskytuje. Porovnajte si podmienky a vyberte pre vás najvýhodnejšie PZP.
3. U nového poskytovateľa PZP sa informujte o procese zmeny PZP. Poskytne vám presné inštrukcie k procesu zmeny poskytovateľa.

Zdieľať výhodu ZŤP preukazu na Facebooku

Stačí kliknúť na ikonku a môžete sa o tip na využitie ZŤP preukazu podeliť s priateľmi a v celiatických skupinách na sociálnych sieťach.

Zaujal vás náš článok o PZP pre ZŤP? Objavte aj ďalšie výhody preukazu ZŤP:

Zobraziť všetky výhody ZŤP preukazu