Bezlepkové jablkové ruže

bezlepkové jablkové ruže

Čakáte návštevu a potrebujete pripraviť niečo rýchle a bezlepkové? Určite stavte na tento jednoduchý recept. Jablkové ruže z bezlepkového lístkového cesta sú veľmi efektné a hotové budú za pár minút. Stačí mať po ruke bezlepkové lístkové cesto, ktoré už bežne kúpite aj v reťazcoch. Každá návšteva je z týchto výborných jablkových ruží nadšená a vy budete za hviezdu.

Čo budeme potrebovať na prípravu bezlepkových jablkových ruží?

Ingrediencie:

1 bezlepkové lístkové cesto
5 jabĺk
mletá škorica
12 ČL marhuľového džemu
cukor podľa chuti
1 citrón

Bezlepkové lístkové cesto kúpite väčšinou mrazené, takže sa uistite, že ho dáte rozmrazovať včas podľa návodu. Ak máte cesto chladené, ešte lepšie. Keď je cesto pripravené, vyvaľkajte ho na tenko a nakrájajte na dlhé asi 6 cm pásy. Z nášho vyvaľkaného cesta vyšlo 6 pásov, teda na 6 ruží. Stred každého pásu natrieme marhuľovým džemom (dávali sme asi 2 ČL na 1 pás) a posypeme škoricou a cukrom. Umyté jabĺčka bez jadrovníkov si nakrájame na tenké kolieska. Kolieska môžete prepoliť na akoby polmesiac, uvidíte s ktorou variantou sa vám bude lepšie pracovať (záleží aj od veľkosti jabĺk). My sme vyskúšali obe varianty a nevideli sme veľký rozdiel. Tie dáme do menšieho hrnca, pokvapkáme citrónovou šťavou a zalejeme vodou. Dáme variť na asi 3 minútky (nie dlho, aby sa jabĺčka nerozpadli). Ak si chcete recept ešte urýchliť, namiesto prevarenia môžete dať aj do sklenenej misky a zohriať v mikrovlnke. Jabĺčka necháme vychladnúť a naukladáme ich na pásy z lístkového cesta. Ukladáme ich od marhuľového pása v strede tak, aby vytŕčali nad cesto. Spodok každého pásu zahneme, aby džem nevytiekol. Jablká posypeme škoricou a cukrom podľa chuti. Začneme opatrne rolovať jednotlivé pásy „do slimáka“, čím vytvoríme ružu. Ružičky potrieme vajíčkom a naukladáme na plech. Ak máte plech na muffiny, odporúčame použiť ten. Budete mať istotu, že sa ružičky nerozpadnú. Plech nezabudnite vymastiť maslom alebo použiť papier na pečenie. Dáme piecť do predom vyhriatej rúry na asi 180°C cca 30 minút. Servírujeme posypané cukrom a škoricou. Dobrú chuť!

Zdieľať bezlepkový recept na jablkové ruže bez lepku na Facebooku

Stačí kliknúť na ikonku a môžete sa o naše bezlepkové recepty podeliť s priateľmi a v celiatických skupinách na sociálnych sieťach.

Objavte ďalšie bezlepkové recepty:

Zobraziť všetky bezlepkové recepty: