Chilli con Carne bez lepku

Chilli con Carne bez lepku

Ide o veľmi jednoduché a rýchle jedlo. Recept sa spája najmä s Mexikom a Texasom. Rodiny si tento recept rôzne prispôsobovali, v niektorých sa napríklad vôbec nemusela nachádzať fazuľa. Štipľavosť tohto jedla tiež závisí od toho, kto ho pripravuje. Niekto obľubuje extrémne štipľavé, niekto menej. Chilli si každý pridá podľa svojej chuti. Keďže je toto jedlo obľúbené po celom svete, je prirodzené, že vznikli aj jeho rôzne varianty. My ho pripravujeme takto.

Čo budeme potrebovať na prípravu bezlepkového Chilli con Carne?

Ingrediencie:

500 g mleté hovädzie mäso
2 ks cibuľa
3 ks strúčik cesnaku
400 g červenej fazule (konzerva)
250 g bielej fazuľe (konzerva)
500 g rajčín (konzerva alebo čerstvé)
250 g rajčinové pyré alebo pretlak
250 g kukurice (konzerva alebo mrazená)
1 kocka horkej čokolády alebo 1 ČL kakao
2 čerstvé papriky
1 PL olej
2 PL mletej červenej papriky
čierne korenie
čerstvé chilli papričky
chilli korenie
mletá rasca
oregano
petržlenová vňať
1 citrón alebo limetka

Voliteľné: kyslá smotana

Ošúpeme a nakrájame si cibuľu na kocky a orestujeme na olivovom oleji do zlatista. Pridáme mleté mäso a restujeme spolu. Osolíme, okoreníme a pridáme mletú červenú papriku, čierne korenie, oregano, rascu a pretlačené strúčiky cesnaku. Keď je mäso hotové, postupne pridávame nakrájané rajčiny, rajčinové pyré a nakrájanú čerstvú papriku. Neskôr pridáme fazuľu a kukuricu. Dusíme a redukujeme asi 15 min. Tuk, ktorý sa začne vytvárať na povrchu môžete odstrániť lyžicou. Ku koncu pridáme kocku čokolády alebo kakao, ktoré dodá jedlu špecifickú chuť a farbu. Nakoniec ešte pridajte korenie a chilli papričky podľa vašej chuti. Podávame s dusenou ryžou alebo ako náplň do tortilly. Pri servírovaní môžete pridať lyžicu kyslej smotany, petržlenovú vňať a pokvapkať šťavou z citróna či limetky. Dobrú chuť.

Zdieľať bezlepkový recept na Chilli con Carne na Facebooku

Stačí kliknúť na ikonku a môžete sa o naše bezlepkové recepty podeliť s priateľmi a v celiatických skupinách na sociálnych sieťach.

Objavte ďalšie bezlepkové recepty:

Zobraziť všetky bezlepkové recepty: